Nowy termin pozostaje

Zostaliśmy wezwani do ustosunkowania, więc się stosunkujemy. Niedawno gruchnęła wiadomość o zmianie terminu najbliższego spotkania w ramach otwockich Biegów Górskich. Decyzja o zmianie została podjęta po konsultacji z zaprzyjaźnionymi z nami organizatorami Biegu Wedla. Wyszliśmy z założenia, że miłośnicy biegania mogą mieć ochotę wystartować w dwóch imprezach. Inaczej musieliby poświęcić jedną z nich. Zdajemy sprawę, że każda zmiana terminów powoduje komplikacje, z drugiej jednak strony w cyklu jest pięć imprez, mamy więc nadzieję, iż walczący o klasyfikację w całym cyklu będą mieli okazję wystartowania w wymaganej liczbie trzech biegów...

Przepraszamy wszystkich, którym skomplikowaliśmy plany. Do sprawy zmiany godziny startu, postulowanej w komentarzach, powrócimy w przyszłym tygodniu, po Zimowym Rajdzie 360 Stopni, do kibicowania któremu zachęcamy.

Komentarze

Data/godzina

Dziękuję za szybką odpowiedź po mojej interwencji do was poprzez inne środek kontaktu niż ta strona.

Mam nadzieję, że skoro dzień zawodów mógł zostać od tak zmieniony bez wcześniejszej informacji tym bardziej nowa godzina 3 etapu zawodów zostanie tak ustalona aby zrekompensować komplikacje osobom dla których nowy termin nie odpowiada.

Osobiście uważam, że decyzja o urzymaniu nowej daty zawodów została podjęta zbyt szybko ze względu, że jesteście teraz pochłonięci Rajdem 360 Stopni. Jeśli do przyszłego tygodnia znajdziecie wolną chwilę (lub może już lepiej w przyszłym tygidniu) przemyślcie proszę start o godzinie 9:00 w sobotę.

Bieg Wedla jest tak obłożony, że kilka osób więcej z Biegu Otwockiego nie zrobi różnicy, szczególnie jeśli rzeczywiście się okaże że jest to garstka osób. Może być tak, że są to osoby które nie koniecznie myślą o zaliczeniu 3/5 etapów, a tym bardziej nie walczą o pozycję w klasyfikacji generalnej.

Co do 3 startów z 5: jak napisałem w mailu to, że zostaną po 3 etapie jeszcze 2 starty nie znaczy, że ktoś będzie mógł w nich wystartować, jeśli jeszcze przed ogłoszeniem terminów cyklu stwierdził, że jedynie daty 3 pierwszych etapów mu pasuję. To mogło przecież zdecydować o udziale kogoś, kto w ogóle by się u Was nie pojawił gdyby z góry wiedział, że będzie mógł zaliczyć tylko 2 etapy. Ja np. w tym roku zrezygnowałęm z udziału "Z Biegiem Natury" jako, że tam trzeba zaliczyć 4/6 startów, podczas gdy ja byłem w stanie tylko 3.

W każdym razie jeśli nie zmienicie daty zawodów uprzejmie proszę o zmianę godziny, tak by osoby które miały wystartować oryginalnie w sobotę nie zostały pokrzywdzone. Niestety uszczęśliwiając tych którzy chcą wystartować w biegu Wedla krzywdzicie pozostałych. Tak więc proponuję przesunięcie godziny zawodów niedzielnych (jeśli nei będzie to jednak sobota) na godzinę 12:30.

Dzięki za reakcje i życzę udanego Rajdu, w końcu widać to Wasz żywioł :)